354170-2016 - ResultatSverige-Luleå: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pin-on-disc tribometer.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Luleå.
Nuts-kod SE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Procurement for Pin-on-disc tribometer LTU-1466-2016: contract award decision is now public.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.