354172-2020 - ResultatSverige-Halmstad: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial, Skolmaterial, Hobbymaterial, Konstnärsmaterial och Keramik
Referensnummer: KS 2020/00082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fem områden. Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden.
1. Kontorsmaterial och kopieringspapper
2. Skolmaterial för skola och förskola
3. Hobbymaterial för skola och förskola
4. Konstnärsmaterial
5. Keramik
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kontorsmaterial
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192000 Kontorsmateriel, 30197643 Kopieringspapper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Traditionellt kontorsmaterial såsom pärmar, pennor, mappar, block, kopieringspapper m.m. samt Whiteboard och tillbehör, olika kontorsmaskiner och batterier.
Skolmaterial
Del nr: 2
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 39162000 Skolutrustning
Exempel på artiklar såsom skriv - räknehäften, gloshäften, skrivpapper, lösblad, pennor, linjaler, sax, lim m.m.
Hobbymaterial
Del nr: 3
37800000 Hantverks- och konstmateriel, 37820000 Konstmaterial
Exempel på artiklar såsom färger, kritor, färgpennor, ritpapper och pysselprodukter
Konstnärsmaterial
Del nr: 4
Artiklar såsom penslar, målarknivar, färger, medier, konstnärspennor, akvarell- samt akrylblock, tryckplattor, tryckfärg, grafiska maskiner/ verktyg/ tillbehör/ målardukar.
Keramik
Del nr: 5
37800000 Hantverks- och konstmateriel, 44111300 Keramik
Artiklar såsom stengodsleror, lergodsleror, dekormaterial, handverktyg, eldfasta material till ugnar, penslar för målning av keramik, drejskivor m.m.