2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare Norra - Hisingen och Torslanda
Beskrivning: För att stödja Beställarens samordnade skötselentreprenader i områdena Norra Hisingen och Torslanda och avser Göteborgs stad att upphandla en byggledare för respektive område. Upphandlingen avser två separata delkontrakt för byggledning inom respektive område Norra Hisingen och Torslanda. Båda dessa entreprenader beskrivs i olika kontrakt med olika egenskaper och olika utförare. Anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller båda delkontrakten.
Intern identifierare: N400U25-326
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Norra Hisingen
Beskrivning: Byggledare/Samordnare för växtlighet, renhållning och vinterväghållning i Norra Hisingen
Intern identifierare: Norra Hisingen
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Torslanda
Beskrivning: Byggledare/Samordnare för växtlighet, renhållning och vinterväghållning i Torslanda
Intern identifierare: Torslanda