354215-2016 - ResultatSverige-Sundsvall: Lås, nycklar och gångjärn
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Låssystem och nycklar 2.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sundsvall.
Nuts-kodSE321 Västernorrlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ny upphandling av ramavtal för låssystem, tjänster och varor kring mekanisk låsning, dörrar och nycklar. Tidigare upphandlingen har avbrutits och görs nu om.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 98395000 Låssmedstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 800 000 SEK
exkl. moms