See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: VF- Serviceavtal för drift och underhålla av dörrautomatik
Beskrivning: Västfastigheter avser upphandla drift, underhåll och reservdelar av dörrautomatik så som slagdörrautomatik, hermetiska dörrar, karuseller och skjutdörrarsautomatik. Samt utbyte, efter konkurrensutsättning, av befintlig utrustning som blivit för dyr att reparera. Avser Västra Götalandsregionen.
Intern identifierare: SFSS 2025-01899
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45421131 Montering av dörrar, 50410000 Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000