Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI hållbarhet Tandtekniska tjänster 2022
Referensnummer: 22RS7594
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland kommer påbörja upphandling av tandtekniska tjänster. Som ett led i detta bjuder vi in marknaden att svara på denna request for information gällande hållbarhet inom upphandlingsområdet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen