Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bergkross, grus-, sand- och jordprodukter.
Referensnummer: 2017/00012-SFE.2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ballastvaror såsom bergkross, grus, sand och jordprodukter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avtalsområde 1 – Bergkross och grusprodukter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsområde 2 – Sandprodukter
Del nr: 2
Avtalsområde 3 – Jordprodukter
Del nr: 3