354280-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvarings- och behandlingsboxar för kroppar.
Referensnummer: EUI 17 032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
Formalinboxar med 9 personfack,
Alkoholboxar med 15 personfack,
Frysboxar med 8 personfack,
Bårbrickvagn 1 styck,
Bårbrickor 24 stycken,
Prepareringsbord 1 styck.
Ombyggnad av befintliga boxar till följande boxar:
Kylboxar med 8 personfack.
Formalin-, alkohol och frysboxar ska vara nytillverkade, medan kylboxarna finns idag men ska byggs om för att passa verksamheten.
Frysboxars mått och utseende utformas så att de passar tillsammans med kylboxarna.
Samtliga nya boxar, prepararingsbord ska fungera tillsammans vad gäller hållfasthet, mått och funktion.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beskrivning av produkten:
Prepareringsbord 1 styck,