354289-2020 - ResultatSverige-Eskilstuna: Inställbara sängar med motor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdsäng med elektrisk rotation
Referensnummer: IT 20.043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192130 Inställbara sängar med motor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vårdsäng där hela bädden kan roteras för att underlätta från liggande till sittande position på sängkant.
Upphandlingen innefattar operationell leasing.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192120 Sjukhussängar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen