Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och skolmaterial samt kopieringspapper.
Referensnummer: 17/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Orientering om uppdraget:
Lidingö stad, Stadsledningskontoret, har fått i uppdrag att upphandla avtal avseende kontors- och skolmaterial samt kopieringspapper till Lidingö stad (Staden).
Mer information om Lidingö stad kan hämtas på Stadens hemsida, Lidingö.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30197643 Kopieringspapper, 37822000 Ritpennor, 37822100 Färgpennor, 37822400 Pastellkritor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen