354291-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsinbjudan - Ramavtal Glasmästeritjänster
Referensnummer: HB/2022:59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan
Ramavtalet omfattar glasmästeritjänster såsom exempelvis reparationsglasning, underhållsarbeten avseende glasarbeten, service resp. reparation av inglasningar inom beställarens fastighetsbestånd. Ramavtal kommer att tecknas med 2 leverantörer enligt rangordningsprincipen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45441000 Glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen