354297-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter.
Referensnummer: JP 17.043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för profilprodukter till Eskilstuna kommun och övriga avropsberättigade enheter. Med profilprodukter avses produkter som förses med lämpligt tryck, brodyr eller gravyr av varierad form och färg.
Upphandlingen omfattar inte skyltar, arbetskläder, tryckeritjänster, presentartiklar eller jubileumsgåvor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22462000 Reklammaterial, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen