Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter 2022_Brand
Referensnummer: KS 2021/977
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun, Bodens Utveckling AB, Boden Science Park Fastighets AB och Bodens Näringsfastigheter AB inbjuder er här med att lämna anbud på Tekniska konsulter inom fackområde hus - kompetensområde brand.
Innehåll av kompetensområdet och tjänst som efterfrågas, se förfrågningsunderlaget i sin helhet och uppdragsbeskrivning handling 07.3.
Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med två (2) leverantörer med rangordning av särskild fördelningsnyckel
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen