354309-2017 - ResultatSverige-Broby: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus- och stenmaterial.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser sten- och grusmaterial för både avhämtning och leverans för Osby kommun, Östra Göinge kommun och Skåne Blekinge Vattentjänst AB. De upphandlande myndigheterna avser teckna ramavtal med upp till 3 leverantörer för en tvåårsperiod med planerad avtalsstart 1.5.2017 med möjlighet till förlängning i två (2) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212100 Bokad sten och grus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen