354310-2024 - Frivillig förhandsinsyn
Sverige – Reparation och underhåll – Drift och support - Swedlock PRO Manager
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och support - Swedlock PRO Manager
BeskrivningÄldreförvaltningen har genom tidigare upphandling efter konkurrensutsättning i enlighet med gällande lagstiftning rätt att nyttja PRO med tilläggsfunktioner. Äldreförvaltningen äger en i tiden obegränsad nyttjanderättslicens till PRO. Då nuvarande avtal som innefattar support, drift och underhåll löper ut, behöver nytt avtal avseende fortsatt drift, underhåll och support upphandlas.
Intern identifierareALD 2023/320
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås, 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDrift och support - Swedlock PRO Manager