354315-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Transport av biobränsle
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport av biobränsle
BeskrivningTransport av briketter, torrflis och bränslekross från Setra Malå till värmeverket på Skogsbacka i Lycksele och/eller till Bioenergikombinatet på Hedensbyn i Skellefteå.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126000:Lot:1