354372-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stroboskopi.
Referensnummer: UC-2017-228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Stroboskopistapelsystemen ska användas i foniatrisk verksamhet.
Helt eller delat anbud.
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet ser stroboskopiområdet som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.