354431-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gatsopningsfordon – Vår-, sommar- och höstsopning Västerås, Centrum och diverse kommunala fastigheter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vår-, sommar- och höstsopning Västerås, Centrum och diverse kommunala fastigheter
Beskrivning: Uppdraget är uppdelat i två (2) entreprenader, E1 Centrum och E2 Diverse kommunaltekniska fastigheter, i vilka dessa moment ingår: - Vårsopning – Upptagning av i huvudsak halkbekämpningsmaterial. - Sommarsopning – Upptagning av i huvudsak frön, skräp, sand m.m. - Höstsopning – Upptagning av i huvudsak löv.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144430 Gatsopningsfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vår-, sommar- och höstsopning E1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95264:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34921100 Gatsopningsmaskiner, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90612000 Gatsopning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Vår-, sommar- och höstsopning E2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95264:Lot:2