Officiellt namn: Jönköpings kommun Postadress: Stadskontoret Ort: Jönköping Postnummer: SE-551 89 Land: Sverige Att: Jenni Persson E-post:jenni.persson@jonkoping.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Fuktsakkunnig.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköping.
Nuts-kodSE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Jönköpings kommun och Habo kommun har behov av fuktsakkunniga under hela projekttiden, från utredningsskede, projekteringsskede, produktionsskede till projektavslut.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 000 000 SEK
exkl. moms