354525-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Telefonväxeltjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Abonnentväxel 2023
Referensnummer: 239-717/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64214200 Telefonväxeltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Storstockholms brandförsvar upphandlar abonnentväxel. Upphandlingen avser avtal för tjänst som omfattar molnbaserad abonnentväxel. Avtalslängd är två (2) år med möjlighet till förlängning på två (2) + ett (1) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Storstockholms brandförsvar upphandlar abonnentväxel. Upphandlingen avser tjänst som omfattar molnbaserad abonnentväxel.