354548-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljud Akuten Huddinge
Referensnummer: 18-499
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
6 Ultraljud med option på upp till ytterligare 6 utrustning för akutverksamhet
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33112200 Ultraljudsapparat, 33124000 Utrustning och artiklar för diagnostik och radiodiagnostik, 33124100 Diagnostisk utrustning, 33124120 Utrustning för ultraljudsdiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av 6 ultraljud med option på upp till ytterligare 6 utrustningar för akutverksamhet