See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sjukhussängar och sängbord
Beskrivning: Denna upphandling omfattar leverans av sjukhussängar och sängbord avsedda för vårdavdelning i sjukhusmiljö till Region Västerbottens, Region Västernorrland, Region Norrbotten och Region Jämtland Härjedalen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33192120 Sjukhussängar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sjukhussäng
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82146:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Fullserviceavtal vid garantitidens slut för Sjukhussängar.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sängbord
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82146:Lot:2
Huvudklassificering (cpv): 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål