354632-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal tvättutrustning, service, reparation och installation
Referensnummer: 22/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar bland annat installation, service- och reparationsarbeten gällande förekommande tvättutrustning i gemensamma tvättstugor, lägenheter och lokaler i beställarens fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen