Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionsbesiktningar Elanläggningar.
Referensnummer: 17/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Besiktningar och kontroller av elanläggningar som kräver revisionsbesiktningar i Stockholms stads Fastighetskontors fastighetsbestånd. Beställaren avser att ingå ramavtal med tre (3) entreprenörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71314100 Tjänster på elområdet, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen