Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Nuvarandeavtal upphör under 2019 och denna anbudsförfrågan avser ett ramavtal under fyra år på de livsmedelsprodukter som Åstorps kommun behöver för sin kostverksamhet.
Denna anbudsförfrågan skall även omfatta andra regelbundna leveranser av livsmedelskomponenter samt pedagogiska livsmedel.