354746-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Golvbeläggning och väggbeklädnad – Fastighetsunderhåll-Golvarbeten, mattläggning och plattsättning / Arvika
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsunderhåll-Golvarbeten, mattläggning och plattsättning / Arvika
BeskrivningFastighetsunderhållstjänster avser golvarbeten, mattläggning- och plattsättnings arbete. Upphandlingen omfattar kommunens löpande behov av entreprenadarbeten avseende golvarbeten, matt läggning/plattsättning, såsom reparationsarbeten.
Intern identifierarednr 2024-116
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningSe anbudsinbjudan
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSanningsförsäkran
Beskrivningse anbudsinbjudan
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelÅberopa annans kapacitet
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelInformationspris
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelArbetsledning
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelYrkesarbetare