2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA-förnyelse Lorensberg etapp 1
Beskrivning: VA- förnyelse i villabebyggelse med tillhörande arbeten såsom gatuåterställning, förnyelse elkanalisation, belysning samt optokanalisation.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106906:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45231110 Rörläggningsarbete, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45332200 VA-arbeten