2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal fordonstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal uppdelat inom två delområden för service och reparationstjänster med tillhörande material till Uppsala Vattens fordonsflotta Idag består fordonsflottan av ca 130 antal fordon fördelade över personbilar, lätta lastbilar upp till 3,5 ton, tunga lastbilar över 3,5 ton, arbetsfordon samt trailers och släpvagnar. Fordonstyper är i nuläget av gas, el, elhybrid samt förbränningsmotorer och på sikt avser vi även att ta in vätgasfordon.
Intern identifierare: UVA-2024-00597
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50112000 Reparation och underhåll av bilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Fordonstjänster 2024