Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsmäklartjänster.
Referensnummer: HFAB 2017/0295
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fastighetsmäklartjänster för avyttring av mindre flerbostadsfastigheter med upp till cirka 30 hyreslägenheter per förmedlingsobjekt, alternativt försäljning av aktier i dotterbolag, om fastighetsförsäljning sker genom paketering.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70120000 Köp och försäljning av fastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen