354852-2018 - ResultatSverige-Örebro: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal VS-arbeten
Referensnummer: 17/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
ÖrebroBostäder AB avser att upphandla ramavtal gällande VS-arbeten. Löpande avrop sker upp till ett värde av 600 000 SEK, därutöver upp till 12 000 000 SEK sker förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331100 Installation av centralvärme, 45332000 VA- och dräneringsarbeten, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen