Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal TV- och Antennarbeten
Referensnummer: 17/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232331 Arbeten som rör radio och TV
II.1.4.
Kort beskrivning
ÖrebroBostäder AB avser att upphandla ramavtal gällande TV- och Antennarbeten. Löpande avrop kommer att ske upp till ett värde av 600 000 SEK, för avrop till ett värde av 600 000 SEK - 12 000 000 SEK kommer förnyad konkurrensutsättning att ske.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232330 Montering av antenner, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45312300 Installation av antenner, 45312320 Installation av TV-antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen