See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ansökningsinbjudan avseende förvaltnings- och utvecklingstjänster för it-system
Beskrivning: Regionledningskontoret har i uppdrag att genomföra upphandling av förvaltnings- och utvecklingstjänster för it-system. Upphandlingen ska resultera i att två separata kontrakt tecknas, ett för funktionsområdet Vårdbeställarens systemstöd och ett för funktionsområdet systemstöd för Information Management.
Föregående meddelande: 150867-2023
Intern identifierare: RS 2020-0506
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Funktionsområdet information management
Beskrivning: Regionledningskontoret har i uppdrag att genomföra upphandling av förvaltnings- och utvecklingstjänster för it-system. Upphandlingen ska resultera i att två separata kontrakt tecknas, ett för funktionsområdet Vårdbeställarens systemstöd och ett för funktionsområdet systemstöd för Information Management. Denna delen avser: Funktionsområdet information management
Huvudklassificering (cpv): 72253200 Stödtjänster för system
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Funktionsområdet vårdbeställarens systemstöd
Beskrivning: Regionledningskontoret har i uppdrag att genomföra upphandling av förvaltnings- och utvecklingstjänster för it-system. Upphandlingen ska resultera i att två separata kontrakt tecknas, ett för funktionsområdet Vårdbeställarens systemstöd och ett för funktionsområdet systemstöd för Information Management. Denna delen avser: Funktionsområdet vårdbeställarens systemstöd