355006-2017 - ÄndringSverige-Jönköping: Miljötjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsult.
Referensnummer: 16/340
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för konsulttjänster gällande miljötekniska undersökningar och utredningar av förorenade områden.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet:
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende Miljötekniska konsulter.
Planerad avtalsstart är 1.10.2017.
AUA. 22 Objektets läge.