355007-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Stadsplanering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster, Arkitekter – Plan.
Referensnummer: 186/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71410000 Stadsplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar följande tjänster. Uppdragen omfattar planarbete för stadsutveckling och fysisk planering enligt PBL.
Inom ramen för uppdragen kan det ingå:
Planeringsförutsättningar i tidiga skeden Program Detaljplaneprogram Detaljplaner.