355009-2017 - ÄndringSverige-Lund: Anläggningsarbete
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vipemöllan–Östra Lund.
Referensnummer: 17/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringsområde i östra Lund. För- och detaljprojektering av de allmänna anläggningarna som består av gator, GC, belysning, VA, parker, dagvattenmagasin etc.
Detaljprojekteringen syftar till att utgöra underlag för upphandling av byggator och färdigställande av den utbyggnad av allmän platsmark som detaljplanen medger.