Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: https://www.kommersannons.se/eLite/
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning personal Tierps, Östhammar, Sandvikens, Enköpings kommun, Heby, Knivsta och Håbo kommun
Referensnummer: 2019-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Handledning för personal inom kommunal verksamhet. Framförallt inom IFO och utbildning, men samtliga verksamheter har rätt att avropa handledning.
Upphandlingen genomförs som ett Dynamiskt inköpssystem vilket beskrivs mer i detalj i ärendets upphandlingsdokumentation
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen