See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster Bygg
Beskrivning: Upphandlingen avser Hantverkstjänster inom bygg
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45111100 Rivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91416:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45261310 Plåtslageri, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45421000 Snickeriarbeten, 45442100 Målning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71550000 Smedtjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91416:Lot:2