Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IVF-behandling.
Referensnummer: 17RK561
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
IVF-behandlingar för Region Kronoberg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85111300 Gynekologisk sjukhusvård, 85111310 Provrörsbefruktning, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121210 Gynekologisk vård eller förlossningsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen