2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bränd kalk till vattenverk
Beskrivning: Kretslopp och vatten har till avsikt att upphandla bränd kalk som använd som kemikalie för PH-justering och alkalinisering i bredningsprocessen för vattenverken i Göteborg.
Intern identifierare: N560U25-325
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44921200 Bränd kalk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Kretslopp och vatten har till avsikt att upphandla bränd kalk som används som kemikalie för PH-justering och alkalinisering i bredningsprocess för vattenverken i Göteborg.
Intern identifierare: Bränd kalk till vattenverk