Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst för användarcentrerat arbetssätt/tjänstedesign
Referensnummer: UC-2018-410
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser användarcentrerade designmetoder för hälso- och sjukvård.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att uppdraget avser en hel tjänst och inte går att dela i olika anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79632000 Utbildning av personal, 80522000 Utbildningsseminarier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen