Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbyråtjänster SiteVision
Referensnummer: FOI-2021-1654
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72415000 Webbvärdtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
FOI har flera webbplatser som utvecklas och förvaltas i CMS SiteVision. FOI har behov av webbyråtjänster som exempelvis hjälp och stöttning med webbutveckling, SiteVision-funktioner, tillgänglighet samt akut hjälp och stöttning vid drift- och funktionsstörningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222300 IT-tjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen