Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunikationstjänster för att säkra intäkter från trafikförvaltningens olika verksamheter. Arbetet bedrivs dels direkt mot resenärerna och dels via ombud. Till grund ligger ett inarbetat kommunikationskoncept som används mot olika målgrupper. Arbetet innefattar också aktiviteter för att motverka fusk och svinn.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen