Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-projektering - ramavtal ver 2
Referensnummer: 22/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för El-projektering för Älmhults kommun. Upphandlingen har varit annonserad tidigare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen