2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI- Intresseanmälan inför kommande försäljning av mark i kvarteret Minerva 7.
Beskrivning: Härmed bjuder AB Eidar, Trollhättans bostadsbolag tillsammans med Trollhättans stad in till medverkan i en intresseanmälan inför kommande försäljning av mark i kvarteret Minerva 7. Genom att inkomma med en intresseanmälan med en kort beskrivning av en projektidé för att utveckla denna centrala fastighet skall den aktör som bedöms ha bäst förutsättningar att komplettera stadskärnan med ett intressant koncept, som anpassas till platsens historik och unika läge, väljas ut.
Intern identifierare: 25/3
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster