355220-2022 - ResultatSverige-Kristinehamn: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter, Kontrollant och Sakkunnig
Referensnummer: 21/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Delområde 1 – Kontrollant och sakkunnig Bygg Tn/2021:289
Delområde 2 – Kontrollant och sakkunnig Mark (anläggning, park, gata) Tn/2021:290
Delområde 3 – Kontrollant och sakkunnig VVS och Styr Tn/2021:291
Delområde 4 – Kontrollant och sakkunnig El Tn/2021:292
Delområde 5 – Kontrollant och sakkunnig Bro Tn/2021:293
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71356100 Tekniska kontroller, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen