355253-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Snittblommor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snittblommor, krukväxter samt tillbehörsmaterial till floristutbildning
Referensnummer: 594/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av snittblommor, snittgrönt, krukväxter, krukor samt övrigt floristtillbehör för gymnasie,
gymnasiesär och komvuxelever.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen