355256-2022 - ResultatSverige-Ängelholm: Trycktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kopierings- och tryckeritjänster
Referensnummer: KS 2021/323
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar UM:s behov av kopierings- och tryckeritjänster.
Kopieringsarbeten inkl. kuvert samt diverse tryckeriarbeten så som affischer, flyers, foldrar, rollups, visitkort, skyltar mm.
Avrop av tjänster där pappersvikten är under 100g ska avropet gå till leverantör på delområde kopieringstjänster. Vid avrop av tjänster där pappersvikten överstiger 100g ska avropet gå till leverantör på delområde tryckeritjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79521000 Kopieringstjänster, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79810000 Tryckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen