355271-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Programimplementation
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diariesystem
Referensnummer: UH 23-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72263000 Programimplementation
II.1.4.
Kort beskrivning
Diariesystem som har förmågan att bevara handlingar tills möjligheten att föra över handlingarna till befintlig arkivlösning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72252000 Dataarkivering, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen