355325-2020 - ResultatSverige-Älmhult: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshantering - Verksamhetsavfall
Referensnummer: 2020.4-450
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser hämtning, lastning och transport (bortforsling), omhändertagande av verksamhetsavfall med tillhörande produkter och tjänster. Med produkter och tjänster avser bl. a. hyr av kärl/behållare för abonnemangstjänster/bud, miljöutbildning, köp av miljöstation, kärltvätt etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90511000 Sophämtning, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen