Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Granular active carbon, GAC
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24954000 Aktivt kol
II.1.4.
Kort beskrivning
The procurement covers the need of Granular active carbon (GAC) handling, regeneration and delivery of new GAC for Bäcklösa Water Treatment Plant, Uppsala, Sweden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24954000 Aktivt kol
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen